שירותים משפטיים בראייה עסקית

החזון שלי עם הקמת המשרד הוא ללוות ולתמוך בלקוחותיי בהגשמת מטרותיהם העסקיות תוך הקטנת הסיכונים המשפטיים הרלוונטיים לפעילותם וזאת באמצעות מתן שירותים משפטיים מקצועיים, פרואקטיביים ובעלי אוריינטציה עסקית.

השירותים המשפטיים הניתנים על ידי המשרד מותאמים לתעשייה ולצרכים המיוחדים של כל לקוח ולקוח תוך מתן דגש על ההיבטים העסקיים והפרקטיים של הנושאים השונים ותוך מחויבות ויחס אישי לכל לקוח.

המומחיות והידע שלי בתחומי העיסוק של המשרד נצברו במהלך יותר מ-15 שנים של עיסוק נרחב ומגוון בעסקאות מקומיות ובינלאומיות רבות, ייעוץ משפטי לחברות היי-טק ציבוריות ופרטיות גלובאליות בנושאים רבים וכן מכהונה כיועצת משפטית פנימית (in-house) וחברת הנהלה בכירה של חברת היי-טק גלובלית במהלך העשור האחרון. הניסיון העסקי והמעשי שלי כיועצת משפטית פנימית וכחברת הנהלה של חברה גלובאלית מאפשרים לי להתייחס לכלל ההיבטים של העסקאות והסוגיות המשפטיות המטופלות על ידי ולספק ייעוץ משפטי בראייה עסקית רחבה.

המשרד מספק שירותים משפטיים לחברות ולעסקים בכל שלבי פעילותם וכן ליחידים (יזמים, משקיעים, בעלי מניות ועוד) במגוון רחב של תחומים הרלוונטיים לפעילותם העסקית של חברות ועסקים.

ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי
ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי

תחומי העיסוק העיקריים של המשרד

שירותי ייעוץ ייחודיים

המשרד מציע ללקוחותיו חבילות שירותי ייעוץ ייחודיות המשלבות ניסיון משפטי, עסקי ופרקטי רב ובפרט ניסיון ומומחיות נרחבים שנצברו במהלך שנים רבות בייעוץ לחברות במגוון תחומים, בביצוע בדיקות נאותות
 (Due Diligence) ובעיסוק בנושאים של פיקוח על הייצוא.

מטרת חבילות השירותים היא להתמקד בתחום או תחומים מסוימים הקשורים לפעילות החברה, לבחון האם החברה עומדת בתנאי הדין בנוגע לתחום הנבחר ולסייע לחברה ליישם נהלים ודרכי עבודה נאותים על מנת להבטיח ציות לחוקים הרלוונטיים, לאמץ מסמכים סטנדרטיים מתאימים וכן לייעל ולשפר את התנהלות החברה בתחום הנבחר באופן אשר יקטין את הסיכונים המשפטיים בפניהם ניצבת החברה.

שירותי הייעוץ ניתנים במגוון תחומים כגון: פיקוח על הייצוא, דיני עבודה, תהליכי מכירה ורכש ועוד. כל חבילת שירותים מותאמת לצרכי הלקוח המיוחדים ואולם חבילות השירותים כוללות, בדרך כלל, את האלמנטים הבאים:

▣ ביצוע בדיקת נאותות של התנהלות החברה בתחום הנבחר יחד עם נציגי החברה על מנת לזהות פערים בין אופן ההתנהלות של הלקוח לבין דרישות החוק והתקנות הרלוונטיים לנושא.

▣ סקירה בפני הלקוח של דרישות החוק, המצב המצוי והפערים הקיימים בין המצב המצוי לרצוי ודיון בדרכים אפשריות לתקן ולשפר את התנהלות החברה בתחום שנבדק.

▣ ניסוח, אימוץ והטמעה של מסמכים סטנדרטיים מתאימים ונהלים על מנת לגשר על הפער בין המצוי לרצוי כפי שהתגלה בשלב בדיקת הנאותות והטמעת דרך פעולה יעילה ונכונה יותר המקטינה את הסיכונים המשפטיים בתחום הנבחר.

▣ הדרכה להנהלה ולצוות.

אשמח לשוחח אתכם על הפעילות העסקית שלכם ולספק מידע נוסף לגבי שירותים הרלוונטיים לפעילותכם העסקית.

ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי
ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי
ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי

 

הניסיון והמומחיות של ענבל נצברו במהלך יותר מ-15 שנים של ייעוץ משפטי וליווי שוטף של חברות היי-טק גלובאליות פרטיות וציבוריות, מנהלים, משקיעים ובעלי מניות במגוון רחב מאוד של נושאים ועסקאות מקומיות ובינלאומיות וכן מכהונה כיועצת משפטית פנימית וחברת הנהלה בכירה של חברת הייטק גלובאלית במהלך העשור האחרון.

לפני הקמת המשרד, ענבל הקימה והובילה את המחלקה המשפטית של אופיר אופטרוניקס בע"מ, חברה מובילה בינלאומית בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים אלקטרו-אופטיים מתקדמים וכיהנה כיועצת המשפטית, מזכירת החברה, ממונת הפיקוח על הייצוא וחברת הנהלה של אופיר. בתפקידיה אלו ענבל צברה ידע, ניסיון ומומחיות בקשר למגוון רב של עסקאות מסחריות מקומיות ובינלאומיות, נושאי ממשל תאגידי, השקעות, מיזוגים ורכישות, ארגון מחדש ושינויי מבנה של חברות, נושאי פיקוח על ייצוא בטחוני ודו-שימושי בישראל ובארה"ב ונושאים רבים נוספים. ענבל הייתה חלק מהצוות שהוביל למכירתה של אופיר לניופורט בשנת 2011.

לאחר רכישת אופיר ע"י ניופורט, חברה ציבורית מארה"ב המעסיקה כ-2500 עובדים ברחבי העולם ובעלת מחזור מכירות של מעל חצי ביליון דולר (החברה נרכשה בשנת 2016 ע"י MKS Instruments Inc.), ענבל כיהנה כיועצת המשפטית של קבוצת חברות ניופורט בישראל ובאירופה וצברה בתפקידה זה ניסיון גלובאלי וניהולי נוסף.

לפני ההצטרפות לאופיר, ענבל הייתה עו"ד במשרד בוטיק (שריר, שיוו ושות') המתמחה בדיני חברות, משפט מסחרי ודיני ניירות ערך ובפרט בייצוג של חברות הייטק פרטיות וציבוריות, קרנות הון סיכון, יזמים ומשקיעים. בתפקידה זה ענבל צברה ידע וניסיון משמעותיים ונרחבים בנושאים של ייצוג חברות, משקיעים, קרנות הון סיכון במגוון עסקאות השקעה, תהליכי בדיקת נאותות משפטית רבים, וייצוג שוטף של חברות במגוון רחב של עסקאות מסחריות כמו גם בנושאים תאגידיים שונים.

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א (בהצטיינות), 1999

חברה בלשכת עוה"ד בישראל החל משנת 2000

בעלת תואר שני במנהל עסקים (התמחות בשוק ההון וממשל תאגידי) מהמכללה למנהל (בהצטיינות יתרה), 2014

המשרד מייעץ לחברות ויחידים בנוגע למגוון רחב של עסקאות מסחריות.

השירותים הניתנים ע"י המשרד בתחום זה משלבים ניסיון משפטי, מסחרי ופרקטי מעמיק ורחב שמאפשר התאמת המבנה המתאים לכל עסקה ופתרונות מעשיים ויצירתיים על מנת להבטיח הגנה על האינטרסים של הלקוח.

השירותים הניתנים בתחום זה כוללים, בין היתר, ייעוץ, ניסוח וניהול מו"מ בנוגע להסכמים הבאים:

▣ הסכמי רכש

▣ הסכמי אספקה ומכירה

▣ הסכמי ייעוץ

▣ הסכמי רישיון

▣ הסכמי שיתוף פעולה

▣ הסכמי הפצה וייצוג

▣ הסכמי ייצור ו-OEM

▣ הסכמי שכירות

 

 

ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי
ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי

המשרד מייעץ ללקוחותיו – חברות בכל שלבי פעילותן ויחידים (בעלי מניות, מייסדים, דירקטורים ועוד) – בכל ההיבטים של דיני תאגידים בישראל ובסוגיות הקשורות לממשל תאגידי. השירותים בתחום זה משלבים ידע תיאורטי מעמיק בנוגע לחוקים ולתקנות הרלוונטיים כמו גם ניסיון רב שנים כיועצת משפטית פנימית ומזכירת חברה של חברות פרטיות וציבוריות.

השירותים הניתנים בתחום זה כוללים, בין היתר, ייעוץ וייצוג בנושאים הבאים:

▣ הקמת חברות, שותפויות ועמותות בישראל.

▣ הסכמי מייסדים והסכמי בעלי מניות.

▣ ייעוץ לדירקטורים ונושאי משרה בנוגע לחובותיהם עפ"י דין.

▣ ייעוץ וטיפול באישור עסקאות עם בעלי עניין בחברה.

▣ טיפול שוטף בנושאים תאגידיים של חברה לרבות: דיווחים לרשם החברות ולגופים רגולטוריים אחרים, ניסוח ואימוץ החלטות בעלי מניות ודירקטורים בנושאים שונים ועוד.

▣ ייעוץ בנושאי ממשל תאגידי שונים כגון: זכויות מיעוט, חלוקת דיבידנדים וכיו"ב.

▣ תכניות תגמול הוני (לרבות תכניות אופציות).

▣ הסכמי השקעה ומימון.

▣ ליווי וביצוע תהליכי בדיקת נאותות (Due Diligence).

▣ שינוי מבנה חברות וארגון מחדש.

▣ נהלים ותוכניות ציות בנוגע לנושאי ממשל תאגידי.

לחברות היי-טק צרכים, מאפיינים והיבטים ייחודיים ובהתאם לכך ייעוץ וייצוג של חברות הייטק מחייב מומחיות וידע קונקרטיים בייצוג של חברות היי-טק.

המשרד מייעץ ומעניק שירותים לחברות היי-טק, יזמים, בעלי מניות ומשקיעים, בכל הנושאים המסחריים ונושאי הממשל התאגידי הרלוונטיים לפעילותן של חברות הייטק וכן בנושאים המייחדים חברות הייטק, כגון:

▣ הסכמי מייסדים, הסכמי בעלי מניות, הסדרים מיוחדים בתקנוני החברות.

▣ הסכמי השקעה והסכמים אחרים בקשר לסבבי גיוס הון פנימיים וחיצוניים

▣ הגשת בקשות והתכתבויות עם לשכת המדען הראשי (לרבות בנושאים של העברה ידע ו/או זכויות ייצור).

▣ הסכמי רישוי ועסקאות אחרות הקשורות לטכנולוגיה של החברה (ראו גם פיקוח על הייצוא)

▣ תכניות תגמול הוני והקצאת ניירות ערך לעובדים

▣ ניסוח נהלים ומסמכים סטנדרטיים במגוון נושאים (ראו בעניין זה גם שירותי ייעוץ ייחודיים).

ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי
ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי
ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי

בהתאם לאמנות ולהסדרים בינלאומיים שונים (כגון "הסדר ואסנאר") המחוקק הישראלי מחיל על חברות ויחידים בישראל מגבלות ודרישות רישוי בנוגע לייצוא של ציוד, ידע ושירותים מפוקחים.

החקיקה העיקרית בתחום זה היא חוק הפיקוח על ייצוא ביטחוני, התשס"ז – 2007 והתקנות שהותקנו לפיו וצו היבוא והייצוא (פיקוח על ייצוא טובין, שירותים וטכנולוגיה דו שימושיים), התשס"ו.

הפרת הוראות החקיקה בנוגע לפיקוח על הייצוא עלולה לגרום להחלת סנקציות אזרחיות ופליליות חמורות על החברה ונושאי משרה בה לרבות קנסות משמעותיים ומגבלות עסקיות כגון: התליית או ביטול רישיונות שהונפקו לחברה.

לאור האמור, ציות להוראות החוקים והתקנות בנוגע לפיקוח על הייצוא והכרת תוכנן והמגבלות החלות על פיהן הינם קריטיים לפעילותם של עסקים וחברות המייצאים מוצרים, שירותים או ידע, בעיקר בתחום הטכנולוגי. בתחום הטכנולוגי חשוב מאוד שכל חברה תסווג את כל המוצרים, שירותים או ידע  המיוצאים על ידה באופן נכון, תדע האם מוצריה מפוקחים בהתאם להוראות החקיקה הרלוונטית.

חברות שמוצרים, שירותים או ידע המיוצאים על ידן מפוקחים חייבות להכיר היטב את החקיקה הרלוונטית, לאמץ נהלים ותוכניות ציות מתאימים ולהדריך את בעלי התפקידים הרלוונטיים וזאת על מנת להימנע מסנקציות חמורות ו/או מפגיעה משמעותית בפעילותן העסקית ובפרט ביכולתן לייצא לחו"ל.

שירותי המשרד בתחום זה משלבים ידע תיאורטי מעמיק וידע מעשי רב שנים של כהונה כממונת פיקוח של חברה המייצאת מוצרים גם לשוק הביטחוני.

המשרד מייעץ ללקוחות בנוגע לחובות החלות עפ"י החוקים והתקנות הרלוונטיים, אופן סיווג המוצרים, ניסוח והטמעת נהלים ותוכניות ציות מתאימים בחברה, ליווי בהגשת בקשות לרשויות השונות ועוד. בנוסף לייעוץ השוטף, המשרד מספק בתחום זה גם חבילת ייעוץ ייחודית

המשרד מספק ללקוחותיו – חברות ויחידים – ליווי וייעוץ שוטף בסוגיות שונות הקשורות להעסקת עובדים לרבות הסכמי עבודה, סוגיות הקשורות לסיום העסקה, זכויות עובדים עפ"י חוק ועוד.
המשרד מסייע ללקוחותיו בניסוח והטמעת נהלים ומסמכים הקשורים ליחסי עבודה בחברה.

בנוסף לייעוץ השוטף, המשרד מציע ללקוחותיו חבילות ייעוץ ייחודיות בתחום זה.

המשרד מספק שירותים לחברות וליחידים (משקיעים, בעלי מניות, מנהלים ועוד) בקשר לעסקאות מיזוג ורכישה של חברות פרטיות וציבוריות, שינוי מבנה, מיזמים משותפים ועסקאות רכישת שליטה.

בכלל זה המשרד מייעץ ומלווה את לקוחותיו בנוגע לתהליכי בדיקת נאותות (Due Diligence), גיבוש מבנה העסקה, ההסכמים ומסמכי העסקה השונים, עמידה בהוראות הדין הרלוונטיות לרבות אישור העסקה ע"י האורגנים של החברה ועוד.

טל: 08-9969810

פקס: 08-9969811

אימייל: Inbal@idslaw.co.il

שדרות הרכס 13, מודיעין, 7178628 "רביעיית פלטינום", בניין C, קומה 3

חברות ענבל דהן שרון, עוד חברות, עוד דיני חברות, עוד מסחרי